Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Odpočinok pre unavenú a zvädnutú pleť

Pridané: 03.08.2020
|
Prečítate za 9 min.

Odpočinek pro unavenou a povadlou pleť

 

Snáď nikdy v histórii ľudia nepracovali toľko ako my teraz. V práci trávime väčšinu času a z práce si okrem tašky odnášame pod ramenom taktiež  kopu starostí a len málokomu sa podarí za pracovnými záležitosťami zaklapnúť dvere kancelárie. Podobne ako naše hlava na tom býva i naša pleť - unavená, zvädnutá, zašednutá, s kruhmi pod očami. Preto pre vás máme niekoľko tipov, ako sa naladiť na domácej vlnu odpočinku a zrelaxovať zgruntu - hlavu i pleť.


Urobte si z prechodu z práce domov rituál

Ak je to len trošku možné, neberte si prácu domov. Začnite tým najjednoduchším: pracovný notebook aj telefón zostanú na stole v kancelárii, domov si nebudete odnášať žiadne dokumenty, ktoré potrebujete vyplniť, písomky, čo musíte opraviť, alebo príručky, ktoré treba preštudovať. Všetko zostane v práci. Rovnako ako vaše myšlienky.

Aby sa vám to podarilo, skúste si z prechodu z práce domov urobiť vlastný malý rituál. Jeho súčasťou môže byť to, že vyšliapnete schody do bytu na štvrtom poschodí, vystúpite o zastávku skôr a domov dôjdete pešo alebo aj to, že sa prezliecť do všedného oblečenia, v pokoji sa posadíte na zem, predýchate sa alebo si pustíte obľúbenú hudbu, uvaríte si obľúbený čaj a dovolíte si aspoň na chvíľku vypnúť. Podobne, ako si prezlečiete šaty a vezmete si tričko a legíny na doma, by ste mali uvoľniť aj vašu pleť - už nie je nutné, aby bola perfektne nalíčená. Vaša pleť určite ocení, keď ju starostlivo odlíčite, vyčistíte a natriete vašim obľúbeným pleťovým krémom.

 

jak si odpočinout


Vyhraďte si čas na seba (a na odpočinok)

Musíte toho obstarať veľa, tomu rozumieme. Domácnosť a deti sú jeden veľký kolotoč a koľkokrát svojou náročnosťou vydajú za plnohodnotnú prácu. Pokiaľ to ale len trochu ide, vyhraďte si čas sama pre seba. Nemusí sa jednať o štvorhodinový blok, kedy uviažete deti i domácnosť na krk manželovi, ale napríklad len o polhodinku, kedy si obujete topánky a obehnete svoj obľúbený okruh. Alebo keď sa zatvoríte do kúpeľne, dáte si horúcu vaňu a doprajete si poriadnu starostlivosť pre seba. Súčasťou odpočinkového rituálu môže byť aj starostlivosť o pleť. Keď máte chvíľku času pre seba, neupratujte, neumývajte riad a nechajte koberec pokojne plný psích chlpov. Naozaj si urobte čas pre seba, potrebujete ho.


Odpočívajte tak, ako potrebujete

Prečítajte si pár tipov od Hanky Plevová ako byť krásna, oddýchnutá a svieža.

Neprispôsobujte sa tomu, že pre vydatou mamičku s tromi deťmi už sa určité veci nehodia. V každom veku sa dá tancovať tango, vyčistiť si hlavu v saune alebo chodiť cvičiť zumbu. Ak vás niečo baví, je škoda sa tomu nevenovať len pre to, že sa na to už necítite. Či už máte pocit, že na to "nemáte vek" či fyzičku alebo máte skrátka pocit, že ste vypadla z tempa. Kedykoľvek sa dá naskočiť späť! To, že vám bolo päťdesiat, rozhodne neznamená, že by ste mali prestať chodiť na aerobic alebo jazdiť na lyžiach.


Pleťová gymnastika aj tvárová joga

Rovnako ako vytiahnete telo na lekciu jogy, vezmite aj svoju pleť na jogu tvárovú - pokojne v pohodlí vlastnej kúpeľne. Aj keď telo relaxuje pri behu alebo v saune, pleť si pri takých činnostiach väčšinou neodpočinie ani nepretiahne. Je to podobné, ako keby ste celý deň sedela na kancelárskej stoličke a chodila si len do kuchynky pre kávu - naše mimické svaly sú v tomto ohľade všeobecne veľa oslabené.


obličejová jóga, pleťová gymnastika

Očiam navyše prekáža, že sa pozeráme stále na pomerne krátku vzdialenosť a netrénuje aj pohľad do diaľky a zaostrovanie. Každý dobrý masér vám poradí, aby ste sa, kedykoľvek môžete, pozreli do diaľky a rozhliadli. Krásne si narovnáte chrbát a urobíte prospešnú vec aj pre svoj zrak. Podobne ako oči sú na tom aj čelo, líca, očné okolie alebo krk. S unavenú a povädnutú pleťou si dokáže dobre poradiť tvárová joga - zjemní hlboké vrásky, spevní a vypne pleť, vylepší stav padajúcich horných viečok a odstráni dokonca dvojitú bradu. Pre začiatok sa nemusíte chodiť vyškierať a uškŕňať na trénerku tvárové jogy, ale pokojne si len zacvičiť podľa bežne dostupných videí či návodov na internete.


Po joge vezmite unavenú a povädnutú pleť na masáž

Tvárová masáž vám zaberie maximálne 5 - 10 minút a pokiaľ ju pleti doprajete aspoň párkrát týždenne, jednoducho v rámci nanášaní krému, oddialite tým prejavy starnutia.

Pre odpočinutie pleti, potlačenie tvorby vrások, vačkov a kruhov pod očami vyskúšajte domáce masáž pleti. Pôsobí proti únave, prekrvuje pleť a znižuje napätie tvárových svalov. Masáž tváre navyše odstraňuje stres a prispeje k sviežemu vzhľadu vašej pokožky. Masírujte vždy odlíčenú pleť, najlepšie ráno počas nanášania denného krému, prípadne večer s pomocou krému nočného. Tvár masírujte jemne a plynulo, ľahkými krúživými pohybmi. Na koži netlačte, ani ju nenaťahujte, pre masírovanie tváre používajte prostredníky alebo prstenníky, zaistíte tak pleti jemný dotyk.

 

Ako na domáce masáž tváre

1. Začnite medzi obočím, kam si nanesiete trošku krému. Krém vmasírovávejte malými krúživými pohybmi smerom hore a do strán.

2. Palcami ľahko vykonávajte vlnovky po celom čele od obočia k vlasom - smerom Vzůru a ľahko do strán.

3. Teraz naneste trošku krému na oba spánky a jemne ho krúživými pohybmi vmasírujte. Urobte päť krúžkov na jednu stranu a potom päť krúžkov v opačnom smere.

4. Jemne si proštípejte celú oblasť obočia, päťkrát zopakujte.

5. Prsty oboch rúk niekoľkokrát opíšte kruhy okolo očí - začnite pri vonkajšom kútiku oka, pokračujte cez spodné viečko k vnútornému kútiku oka, cez hranu nosa a cez obočie späť k vonkajšiemu kútiku oka.

6. Naberte si trošku krému na prsty oboch rúk a jemnými krúživými pohybmi masírujte nos po stranách nosných dierok. Opäť vykonajte päť krúžkov na jednu a päť na druhú stranu.

7. Teraz začnite opäť od spodných strán nosa (oblasť nosných dierok) a malými vlnovkami masírujte nos smerom nahor ku koreňu.

8. Zvyšok krému rozotrite okolo nosoústnych rýh a pozdĺž hornej pery do strán.

9. Naberte si krém na dva prsty a krúživými pohybmi premasírujte stred brady pod dolným perou, opäť päť a päť krúžkov v oboch smeroch.

10. Zvyšný krém (nemáte ak ho dosť, naberte si znovu) ľahko rozotierajte oboma rukami do strán a hore pozdĺž čeľustí malinkatými špirálkami.

11. Postupne sa posúvajte vyššie a rovnakým spôsobom premasírujte celú oblasť tvárou, vždy postupujte smerom nahor a ľahko do strán.

12. Ďalšia krém naneste na oblasť pod bradou a piatimi krúžky v jednom a piatich v druhom smere premasírujte.

13. Potom krém rozotrite striedavo jednou a druhou rukou po krku smerom do strán a ľahko hore.

14. Naberte si posledný trošku krému a tú rozotrite krúživými pohybmi až do oblasti dekoltu.

Na záver môžete zľahka, bez akéhokoľvek tlaku prekryť oči na pár minút dlaňami tak, aby cez ne nepresvital žiadne svetlo. Oči ľahko zatvorte, spočiatku môžete vidieť rôzne mihotanie farieb a svetiel, a počkajte kým sa úplne nezklidní - až uvidíte čistú tmu. Takto nechajte oči chvíľu odpočívať.

 

Spite, spite, spite, aby vás neprepadol únava

Vedci zaoberajúci sa spánkom v niekoľkých štúdiách zistili, že to, čo nenaspím, už nedospíte. Preto by ste nemali jednu zo základných potrieb nášho organizmu zanedbávať, ale naopak spánkom svoje telo regenerovať a podporovať. Tomu pomôžete, keď budete každý deň chodiť spať približne v rovnakom čase a keď si na spánok vyhradíte sedem až osem hodín.

Sviečka z včelieho vosku horiace 15-20 minút pred spaním prináša hlboký, pokojný a zdravý spánok a ráno pocit energie a zdraví.1

Pred spaním by ste nemali požívať kofeínové nápoje (niektoré z nich môžu účinkovať až 14 hodín), nechať na seba žiariť modré svetlo obrazoviek alebo sa stresovať. Pre relaxáciu pred spaním si môžete zapáliť sviečku zo včelieho vosku a do postele si so sebou vziať bylinný vankúšik na dobrý spánok. Ku kvalitnej nočnú regeneráciu vám pomôžu zatemňovacia závesy, ktoré do spálne nevpustí zbytočné svetlo z ulice, ale aj poriadne vyvetraná miestnosť, čerstvo potiahnutá posteľ a poháre teplého mlieka s medom pre sladké zaspávanie. Ak nebudete dostatočne dlho spať, nemôže sa ani vaša pleť vyspať do ružova. Dajte čas na regeneráciu svojej kráse i svojej duši.


Zvädnutá a unavená pokožka tiež potrebuje odpočinok


Okrem vašej hlavy pociťuje únavu i vaše unavená pleť. Regenerovať potrebuje nielen duše, ale aj pokožka. Preto jej doprajte dlhý odpočinok vo vani plnej peny, treba tej našej medové, krásne ju umyte, treba Sprchovým krémom s medom a makadamiovým olejom, ktorý okrem umytí tiež báječne hydratuje a zvláčňuje pokožku, takže nemusíte tráviť ďalší čas natieraním telového mlieka.

 

Odpočinek pro tělo i pleť


V prípade použitia bežného sprchovacieho mydla však pokožke starostlivosť telového mlieka určite doprajte, vyskúšajte napríklad to naše medové. Pre rozjasnenie unavenej pleti začnite dôkladným čistením pleti a potom jemným premazaním pleťovým krémom. Raz až dvakrát do mesiaca doprajte pleti peeling a nemusíte šetriť pleťovými maskami - pokojne vystriedajte aj niekoľkokrát týždenne tie domáce s kupovanými. Kvalitné pleťová maska pleť nádherne vypne, vyživí a prežiari.


Domáce maska pre rozjasnenie unavenej pleti


S povädnutú pleťou vám pomôže príjemná banánová maska. Banány sú totiž prirodzeným zdrojom draslíka, ktorý udržuje vodu v bunkách, a zabraňuje tak dehydratácii pokožky. Zároveň dovedie odvádzať toxíny z tela.

 

Domácí banánová maska pro rozjasnění pleti, návod


Budete potrebovať: 1 zrelý banán, 1 lyžičku medu, 2 lyžičky olivového oleja (pre zmiešanú pleť len 1 lyžičku, pre mastnú pleť olej vynechajte), 1 vaječný žĺtok

Postup: Banán roztlačte vidličkou a pridajte k nemu ďalšie ingrediencie. Dobre premiešajte, hotovú masku naneste na vyčistenú pleť a nechajte 10 minút pôsobiť. Potom dôkladne umyte vlažnou vodou.


Domáce gélová maska pre unavené oči

S kruhy pod očami všetkých farieb a veľkostí vám pomôže káva. Pozor, nepiť! Podávať sa bude vonkajšie cestou. Kofeín totiž zlepšuje cirkuláciu krvi a vďaka tomu pôsobí proti opuchom a kruhom pod očami. Vďaka tejto maske budete mať hebké očné okolie a osviežené oči. Príprava je síce trošku náročnejšie, ale zrazu si pripravíte viac vankúšikov pre niekoľko dní dopredu.

Budete potrebovať: ¼ hrnčeka silnej kávy a ½ polievkové lyžice želatíny alebo agaru


Domáce gélová maska pre unavené oči, návod

Postup: Kávu aj želatínu zmiešajte v menšom hrnci a povarte na miernom ohni, kým zmes nezačne hustnúť. Potom ju v tenkej vrstve vylejte na papier na pečenie alebo silikónovú podložku a nechajte asi 10 minút tuhnúť. Zapátrajte vo svojich vykrajovač formičkách, určite nájdete vhodný tvar. Ak nie, vykrojte si vankúšiky tvare polmesiaca nožom. Vykrojené vankúšiky priložte čo najtesnejšie pod spodné riasy. Po 20 minútach bude očné okolie krásne hebké a príjemne osviežené. Zo zvyšku zmesi si vykrojte ďalšie vankúšiky a schovajte si ich v uzavretej nádobe do chladničky na nabudúce. Používať ich môžete ráno i večer.

 

Domácí gelová maska pro unavené oči, návod


Zastavte sa a oddýchnite si

Život sa odohráva práve teraz. Ďaleko viac než v slávnostných chvíľkach a na oslavách sa odvíja počas bežných drobných momentov celého dňa. Keď už ste raz tu, nezabudnite si život užívať, či už vás trápi a limituje čokoľvek. Otvorte si okno a nadýchnite sa čerstvého vzduchu, naučte sa vstávať o niečo skôr a zažívať ráno viac pokoji než chaosu, zájdite si každý týždeň do lesa alebo aspoň do parku. Nastavte tvár slnku, usmejte sa na seba a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite. Výbornou pomôckou, vďaka ktorej nájdete v živote viac pozitívneho, môže byť aj tzv. Denník vďačnosti. Každý deň si do neho zapíšete tri veci, za ktoré ste naozaj vďační. Od negatívnych myšlienok vás povedie k vlastnému bohatstvu a vo smutnejšie chvíli stačí len zalistovať ...


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2020 - 2023 © www.vcelidar.sk