Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Čo je apiterapie?

Čo je apiterapie?

Termín "apiterapie" znie síce veľa tajomne, skrýva sa za ním ale celá rada nám blízkych vecí. Dokonca natoľko blízkych, že apiterapií prechádza veľa z nás každučký deň, bez o tom vieme. Včielka sa latinsky nazýva Apis, takže teraz už snáď začína prihorieva.

Apiterapie je liečebná metóda, ktorá využíva blahodárnych účinkov včelích produktov. Medzi tie radíme med, propolis, materskú kašičku, peľ, vosk a včelí jed. Stačí teda zájsť na medovú masáž alebo používať krém s materskou kašičkou a už sme v apiterapii až po uši.

 

Co je apiterapie?


Liečenie včelími produktmi (Ing. Štefan Demeter, CSc.)

Je to samozrejme nadnesené - apiterapie je ďaleko obsiahlejší a dokáže riešiť aj veľmi ťažké ťažkosti. Napríklad včelí jed nachádza uplatnenie pri liečbe reumatizmu alebo zápalov kĺbov, peľ dokáže pomáhať pri zažívacích problémoch.

Z ďalších účinkov môžeme spomenúť napríklad ničenie baktérií u propolisu, výživu a blahodárne účinky pre pleť u materskej kašičky alebo skvelé účinky medu pri prechladnutí či strate energie. Však je tiež obľúbený u horalov.

 

Apiterapie Léčení včelími produkty


Apiterapie je inak považovaná za alternatívny druh medicíny a teší sa značnej pozornosti. Má úplne iné postavenie než ďalšie metódy, lebo je využívaná už od staroveku a mnoho postupov je podložených vedeckými štúdiami. Asi najväčším prekvapením bolo objavenie účinkov včelieho jedu pri liečbe roztrúsenej sklerózy, čo už je naozaj fascinujúce.

 

Viete, že ...

... včielky vie liečiť nielen fyzické ťažkosti, ale aj našu dušu? Existuje niekoľko metód, ktoré pomáhajú pri liečbe depresií a stresu. Jednou z nich je napríklad vdychovanie teplého vzduchu s prímesou včelích produktov, ktorý tlmí psychickú záťaž a uvoľňuje napätie.

Copyright 2020 - 2024 © www.vcelidar.sk