Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Naša kozmetika nie je testovaná na zvieratách

Testovanie kozmetiky na zvieratách neschvaľujeme, a preto považujeme za samozrejmosť, že naši kozmetiku sme na zvieratách nikdy netestovali. Prírodu i zvieratá vnímame ako učiteľa a nositeľa veľké múdrosti. Pretože na výrobu našej kozmetiky používame včelie produkty, vieme, čo všetko sa od včiel môžeme naučiť, a veľmi si ich vážime.

 

Naše kosmetika není testována na zvířatech


Testovanie na zvieratách je v Európe zakázané

Často nám píšete, že na obale krémov a ďalších kozmetických prípravkov nemáme uvedené, či bola kozmetika testovaná na zvieratách. A jedným dychom dodávate, že ak to tam nie je uvedené, na zvieratách byť zrejme testovaná mohla. Radi by sme vás touto cestou uistili, že naši kozmetiku na zvieratách netestujeme a nikdy v minulosti sme naše prípravky ani ich zložky na zvieratách netestovali.

 

Testování kosmetiky na zvířatech


Testovanie kozmetiky na zvieratách považujeme za kruté a neetické a sme si istí, že nie je nutné a možno ho úplne nahradiť inými metódami. Preto sme veľmi radi, že od roku 2013 platí pre všetky štáty Európskej únie zákaz testovania akýchkoľvek kozmetických výrobkov i ich zložiek na zvieratách a tiež zákaz dovozu a predaja všetky kozmetiky testované na zvieratách. Teší nás, že sa tento zložitý zákon podarilo celoplošne presadiť a že teraz žiadni výrobcovia kozmetiky v rámci EÚ nesmú na zvieratách testovať.


Výrobky nie je potrebné označovať ikonkami či štítkami

Z týchto legislatívnych dôvodov nepovažujeme za potrebné označovať krabičky výrobkov alebo výrobky samotné ikonami či štítky, ktoré znázorňujú, že sa nejedná o produkt testovaný na zvieratách. Avšak to, že nevlastníme logo, ktoré by malo zaručiť, že na zvieratách netestujeme má aj trochu prozaickejšia dôvod. A tým je finančná nákladnosť spojená s jeho získaním. Pre našu malú firmu sa jedná o nezanedbateľné financie navyše, ktoré radšej investujeme do vývoja nových produktov. A zároveň sme veľmi radi, že sa naši zákazníci o testovanie výrobkov na zvieratách zaujímajú a aktívne sa pýtajú na náš postoj k nemu.

 

Testování kosmetiky na zvířatech


Trocha histórie testovania kozmetiky na zvieratách v EÚ

Za zákaz testovania kozmetiky na zvieratách viedla dlhých 23 rokov boj Európska koalícia za ukončenie pokusov na zvieratách (ECEAE), ktorá nakoniec dosiahla svoj a zákaz testovania kozmetických výrobkov alebo ich zložiek na zvieratách nadobudol účinnosť. Táto organizácia bojovala za ochranu zvierat proti testovania od roku 1990 a snažila sa verejnosť informovať o všetkých zmiernenie zákonov či nedostatočnej ochrane zvierat. Okrem iného zozbierala 4 milióny podpisov pre zákaz testovania a odovzdala ich Európskej komisii.

V roku 2004 bol Európskou úniou schválený zákaz testovania hotových kozmetických produktov na zvieratách. V roku 2009 potom bolo zakázané testovanie kozmetických zložiek a tiež predaj väčšiny na zvieratách testovaných kozmetických výrobkov. A konečným dňom pre testovanie je 11. marec 2013, kedy bol v rámci EÚ úplne zakázaný predaj aj dovoz všetkých kozmetických výrobkov, testovaných na zvieratách.

Sme skutočne radi, že existuje tak početné skupina ľudí, ktorým nie je ľahostajné, ako vznikajú produkty, ktoré používajú. K zvieratám máme pochopiteľne veľmi kladný vzťah aj my, pretože základné suroviny našej kozmetiky vychádzajú z včelích produktov i toho, čo nás včely naučili o prírode.

Copyright 2020 - 2024 © www.vcelidar.sk