Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Výrobky so včelím jedom sú vhodné i pre alergikov

Ak vás trápia alergie na včelie bodnutie, možno vás prekvapí, že včelí jed používaný na kozmetické účely u vás žiadne alergické reakcie nevyvolá. Nedostanete ho totiž hlboko pod kožu koncentrovaný na jedno jediné miesto, naopak si ho rozotrite po pleti a zamedzíte prejavom starnutia.

 

Výrobky se včelím jedem jsou vhodné i pro alergiky


Včelí jed - smrteľná tekutina aj liek

Včelí jed (apisin alebo apitoxin) máme často spojený iba s negatívnymi konotáciami. Včela robotnice ním paralyzuje svojich nepriateľov, čo môže najmä u detí a starších ľudí priniesť tragické dôsledky. Žltkastá hustá tekutina, ktorá má štipľavý a silný zápach, bola ale odpradávna využívaná v ľudovom liečiteľstve. Bojovala najmä proti reumatizmu, zápalom a rôznym kožným problémom. Nás samozrejme lákalo posledné možné využitie, preto sme včelí jed primiešali do krému.

Pre kvapku včelieho jedu včielka neumrie

Včielky máme radi a pripadá nám nezmyselné, aby kvôli kvapke jedu umierali, preto sa nemusíte báť, že by s každou krabičkou krému bolo spojené uhynutie včielky. Pri zbere včelieho jedu využívame odolnosť žihadlá proti vytrhnutiu. V praxi to funguje tak, že včielky prebiehajú cez sklo s mikroténovou fóliou. Nad fólií sú natiahnuté drôtiky, v ktorých prebieha slabý elektrický prúd, ktorý Včelco nič neurobí, ale podráždi ju. Ona pichne a na skle zostane kvapôčka jedu. Tenká mikroténové fólie jej umožní hladko vytiahnuť žihadlo a odletieť zase na lúku.

Krém s vreckom včelieho jedu je vhodný aj pre alergikov

Alergici si často myslia, že sú im včelie výrobky prísne vstup zakázaný. Je to azda ten najčastejší mýtus, ktorým je včelí kozmetika opradená. Krém s vreckom včelieho jedu alergickú reakciu nevyvoláva. Kým včela vás bodne hlboko do kože a jed tak dostanete do tela lokálne v koncentrovanej podobe, krémom si budete mazať pleť na povrchu. Jed navyše nedostanete v tak hutné podobe, krém ho obsahuje kvapôčku, ktorá sa medzi ďalšími zložkami rovnomerne rozloží. Ak to teda ako alergik chcete sa včelami skúsiť a dať im šancu, krém s vreckom včelieho jedu je ideálna možnosť. Mimo včelí jed obsahuje prírodné oleje a vosky, preto sa veľmi rýchlo vstrebáva. Jeho pravidelné používanie pomáha predchádzať prejavom starnutia a podporuje pevnejšie a pružnejšie pleť.

 

Krém s kapičkou včelího jedu

Copyright 2020 - 2024 © www.vcelidar.sk